Lord Robert Baden-Powell [1857-1941] – britský generál a šlachtic, zakladateľ a náčelník svetového skautingu, prezývka Bí-Pí, jeho manželka Olave sa stala náčelníčkou dievčenského skautingu.
Ernest Thompson Seton (Čierny vlk) – zakladateľ Woodcraftu – Indiáni lesnej múdrosti, napísal knihy: Zvitok brezovej kôry, Dvaja divosi, Zálesák Rolf, …
1.8. 1907 – začal prvý skautský tábor dvadsiatich chlapcov na ostrove Brownsea. Tento tábor sa považuje za začiatok skautingu na svete.
V roku 1908 napísal Bí–Pí príručku Scouting For Boys (Skauting pre chlapcov). Tá sa stala hitom mladých a mnoho z nich podľa nej začalo zakladať nové skautské oddiely.Kniha oslovila aj dievčatá, a preto Baden-Powell požiadal svoju sestru Agnes, aby sa ujala vedenia skautiek. Neskôr sa stala svetovou náčelníčkou skautiek Bí-Pího manželka Olave.
1920 – v londýnskej hale Olympia sa konalo prvé svetové stretnutie skautov – jamboree
Deň sesterstva (angl. Thinking day) sa každoročne koná 22. februára, v deň narodenín zakladateľa skautingu Roberta Baden-Powella a jeho manželky Olave. V tento deň si skauti a skautky na celom svete pripomínajú svoje priateľstvá a zároveň sa snažia aspoň trochu zlepšiť niektorý zo závažných celosvetových problémov.
Skauting v Československu
1911 — Antonín Benjamín Svojsík inšpirovaný skautingom v Anglicku založil skauting v Česku – Český Junák.
1913 — vznik skautského oddielu v Komárne, viedol ho Alexander Karle. Tento dátum sa považuje za faktický začiatok skautingu na Slovensku.
1934 – vznik skautingu v Piešťanoch, zakladatelia – Masaryk a Štefan Arbet
Doplňujúce informácie:
Počas svojej existencie bol skauting v Československu 3-krát zrušený, napriek tomu vydržal až dodnes:
1938 – 1945 – počas slovenského vojnového štátu / 2. Svetová vojna
1950 – 1968 – komunisti oficiálne zakázali skauting v Československu
– komunisti druhý krát rušia skauting v Československu